Dla kogo jest Pole Dance?

UWAGA! MOTYWACJA!

Często pytacie przez telefon i maila, czy sobie poradzicie na zajęciach – zawsze staram się Was zmotywować i zachęcić, gdyż wierzę w program jaki mamy na zajęciach. Ufam mu, gdyż jest wynikiem długoletniej pracy nad własnym, opornym, ciałem. Ufam, gdyż jest wynikiem wielu szkoleń u międzynarodowych trenerów sportów siłowych i kalistenicznych.
Prawda jednak jest taka, że żaden program nie zrobi nic ZA Ciebie!

Pole Dance nie jest łatwą dyscypliną taneczno-akrobatyczną. Mówi się, że Pole Dance jest dla wszystkich – ja jednak powtarzam, że Pole Dance jest dla wytrwałych, jest dla twardych i jest dla CHCĄCYCH PRACOWAĆ a nie tylko „chcących mieć”.

W jakim wieku powinnaś zacząć? A czy ma to znaczenie, jeżeli robisz to dla siebie?
Jaka kondycja i siła jest wymagana? A czy ma to znaczenie, jeżeli będziesz opuszczać zajęcia?
Czy musisz być bardzo rozciągnięta i szczupła? A czy chcesz wystąpić na następnych Mistrzostwach Polski?

Mam wiele dziewczyn, z których jako instruktor jestem dumna. Oczywiście, że nie chodzę i nie klepię ich po plecach (szybciej po tyłku ;)), więc może nie zdają sobie sprawy, jak bardzo je podziwiam za pracę, którą robią!

Powiedzmy wprost: dostaję pieniądze za prowadzenie zajęć – dlatego nie wypada mi, bym zachwycała się „jak dobrze mi to wychodzi”. Często słyszy się, że kursant jest motywowany przez pracę trenera. Jednak mało się mówi o tym, że instruktor również jest niesamowicie zmotywowany do większej pracy nad sobą gdy widzi postęp swoich podopiecznych!

Na poniższym zdjęciu widzicie Magdę. Magda nie jest osamotnionym przypadkiem ciężkiej pracy nad sobą, ale to u niej nastąpił wielki przełom – że pozwoliła mi się sfotografować. Bez photoshopa. Można by długo wymieniać wszystkie „przeciw” jakie pokonała Magda na swojej rurkowej drodze. Kto dobrze poszpera w internecie – ten znajdzie jej prywatnego pole dance’owego bloga. Kto poznał Magdę, wie, że jest doskonałym przykładem na to, że jak się chce – to można. Trzeba tylko zaiwaniać! 😉

About Pole Dance

Pole Dance, czyli taniec na rurze, to nie to co myślisz. To nie rozbieranie się przy majtaniu dupskiem obok jakiejś rury, ku uciesze rozpijaczonej, męskiej gawiedzi. Po pierwsze – nie rozbieramy się. Po drugie – nie ma rozpijaczonej, męskiej gawiedzi. Treningi pole dance to treningi siły, elastyczności, piękna, gibkości. To treningi, gdzie Twoje ciało słucha muzyki i reaguje na nią. Może próbować akrobatycznych sztuczek. Może jednak pozostać w sferze horyzontalnego tańca. Możesz dodać podtekst seksualny, możesz skupić się na formie fitnessowej. Zajęcia są dla Ciebie. Nie musisz być w świetnej formie.

3 komentarze

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.